Дома Останати Авто Мото Поранешен Формула 1 возач се бори за живот после судир со камион (ВИДЕО)

Поранешен Формула 1 возач се бори за живот после судир со камион (ВИДЕО)

Поранешниот фозач во Формула 1, Алекс Занарди доживеа тешка собраќајна несреќа откако се судрил со камион во една трка.

Несреќата се случила во регионот на Тоскана, а Занарди веднаш бил префрлен во болница во Сиена. Тој како што пренесуваат медиумите се наоѓа на интезивна нега и докторите се борат за неговиот живот.

„Состојбата на Занарди е многу сериозна“, соопштија од болницата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Во феноменална трка Ферстапен победи на Силверстоун!

Холанѓанецот Макс Ферстапен победи на денешната трка на Силверстоун. Младиот возач на Ред …