Дома Трансфер зона Покетино го менува Солскјер, а со него доаѓа и ѕвездата на Тотенхем?

Покетино го менува Солскјер, а со него доаѓа и ѕвездата на Тотенхем?

Манчестер Јунајтед наводно е блиску до завршување на ангажманот на Покетино како нов тренер кој ќе го замени Оле Гунар Солскјер.

Аргентинецот долго време се поврзува со „Црвените ѓаволи“ и со другите големи гиганти, а сега „Дон Балон“ пишува дека е блиску до превземање на кормилото на „Олд Трафорд“. Покрај тоа, во извештајот се тврди дека доколку Покетино се пресели во Јунајтед, клубот ќе има голема предност во однос на Реал Мадрид во трката за потписот на Ериксен.

Ова веројатно би бил неверојатен двоен трансфер за Манчестер Јунајтед ако успее да го реализира. Покетино одлично работи во Тотенхем и има смисла што е главна цел на Манчестер Јунајтед. Ериксен исто така би бил квалитетно засилвуање за нов менаџер и би ги засилил слабите позиции во овој момент во составот на Манчестер Јунајтед.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Maнчестер Јунајтед го сака играчот кој во Серија А дебитираше на 15 години?

Манчестер Јунајтед во своите редови би можел да го доведе младиот напаѓач на Монако Питеро…