Дома Најава Поимот 3 за 3 во спортското обложување!

Поимот 3 за 3 во спортското обложување!

3 за 3

Сигурно доколку се занимавате со спортско обложување сте се сретнале со поимот 3 за 3.

Практично тој поим 3 за 3 значи дека две екипи имаат имаат соработка меѓу нив. Најчесто екипите се од истата лига и во двата натпрвари од сезоната, еднаш победуваат едните, а еднаш другите.

На тој начин ги делат бодовите, односно имаат загрантирано 3 бода. Сега кога имаме интернет и толку достапни информации многу лесно може да најдеме дали некои екипи соработуваат.

Најпрво се гледаат меѓусебните натпревари и резултатот од истите. Кога ги гледате тие информации имајте на ум, ако досега победувал само домаќинот и тоа е почеток на нова сезона, можеби соработка ќе се смени и оваа сезона прв ќе победи гостинот. Секогаш бидете претпазливи и земајте ги информациите со доза на резерва.

Пример:

Реал Мадрид и Барселона играат 3 за 3. Тоа значи дека во првиот натпревар кога се игра натпреварот на Камп Ноу треба да победи домаќинот, а во вториот натпревар од сезона кој се игра на Бернабеу треба повторно да победи домаќинот, но во тој случај домаќин ќе биде Реал Мадрид. На тој начин, овие два клуба имаат загарантирано по три сигурни бода таа сезона.

Како што и сами знаете 100% сигурно нема ништо, па секогаш внимавајте со влогот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Најава

Проверете

Баерн – Лајпциг, најголема квота на свет 1,55 – Mozzart

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти и на ПСЖ, Ајакс, Партизан, Бенфика, Лив…