Дома Фото Познат клучниот доказ поради кој Роналдињо ќе остане во затвор

Познат клучниот доказ поради кој Роналдињо ќе остане во затвор

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо се уште е зад решетки во затвор во Парагвај.

Тој заедно со брат му Роберто де Асис беше уапсен минатиот петок во Парагвај порадви влез во државата со фалсификувани документи, а и двајцата се бранеа со зборовите дека пасошите им биле поклон од бразилскиот бизнисмен Вилмондез Соуза.

Меѓутоа, сопругата на Соуза, Паула Лира одлучи да признае во полиција и да ги предаде клучните докази дека Роналдињо и брат му знаеле дека ќе добијат лажни пасоши и дека заедно со Соуза учествувале во фалсификувањето на исправите.

Таа преку извесна Далија Лопез го организирала целиот процез за фалсификување на исправите, а Роналдињо и брат му биле соработници.

После ова, скоро сигурно е дека ќе останат зад решетки откако се појавија доказите за нивно учество во комплетниот процес.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

СЕДИ ДОМА И ПОТСЕТИ СЕ: Легендарни дуели од Премиер лигата (видео)

Во време кога има недостаток на спортски настани, а и препораките се да седиме дома, добро…