Дома Трансфер зона Познат буџетот кој Јувентус ќе го има на располагање, навивачите нема да бидат воодушевени

Познат буџетот кој Јувентус ќе го има на располагање, навивачите нема да бидат воодушевени

Како што стојат работите тимот на Јувентус нема да има преголем буџет на располагање за засилувања во летниот преоден рок и ќе се фокусира на фудбалерите на кои им истекуваат договорите. Еден од нив е Тони Крос (ТУКА).

Според последните најави од италијанските медиуми раководството на Јувентус ќе има околу 60 милиони на располагање, сумата до некаде ќе се зголеми со продажбата на фудбалерите кои се сметаат за „вишок“.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Приоритет на гигантот од Торино ќе биде засилување во средниот ред. Кои се фудбалерите од кои буџетот би можел да се наполни?

Договорите на Војчех Шчесни, Федерико Киеза, Данило и Моисе Кин истекуваат во 2025 година и ако не стават потпис на нов договор на лето би можеле да заминат.

Доколку нешто такво би се случило сигурно дека „старата дама“ ќе дојде до сума од околу 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн подготвен да приреди нов шок на „Енфилд“

Во Баерн Минхен се најавуваат големи промени во летото кое следи, Тухел заминува, а со нег…