Дома Фудбал Останато Познато кога Нејмар ќе се врати на терените

Познато кога Нејмар ќе се врати на терените

Tренерот на ПСЖ, Томас Тухел има проблеми со повредени фудбалери во својот тим, а дополнителна главоболка беше повредата на Нејмар во натпреварот од Лигата на шампионите против Башакшехир.

Сега Тухел објави дека Нејмар ќе биде надвор од терените околу три недели. Тој очекува да го има Нејмар на располагање после интернационалната пауза.

„Навистина сме разочарани. Нејмар го повреди бутниот мускул. Очекувам да се врати по репрезентативната пауза, мислам дека нема да може да игра и за Барселона“, изјави Тухел.

Покрај Нејмар за натпреварот за викендот ПСЖ не ќе може да смета и на Икарди, Дракслер, Паредес и Верати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Конте: Самите сме виновни што сме во ваква ситуација

Тренерот на Интер, Антонио Конте призна дека тимот сам со своите грешки допуштил да дојде …