Дома Македонски спорт Мак фудбал Познати стартите состави, Елмас партнер на Миовски

Познати стартите состави, Елмас партнер на Миовски

Фудбалската репрезентација на Македонија деес во Анталија го игра вториот пријателски натпревар, против селекцијата на Црна Гора.

Селекторот Милевски се одлучи за неколку измени во тимот, а веќе се познати стартните единаесет.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ќе излеземе со формација 3-5-2, а во нападот партнет на Бојан Миовски ќе биде Елиф Елмас.

Мечот ќе го започнат: Димитриевски, Велкоски, Муслиу, Зајков, Чурлинов, Алиоски, Атанасов, Барди, Костадинов, Елмас и Миовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Легендата на Арсенал доби дрес од Вардар

Легендарниот фудбалер на Арсенал, Сол Кембел кој во овој период е во Македонија, а во изми…