Дома Топ вести Познати деталите, Мбапе ќе добие 100 милиони бонус од Реал

Познати деталите, Мбапе ќе добие 100 милиони бонус од Реал

Килијан Мбапе на лето речиси сигурно ќе се пресели во Реал Мадрид и тоа како слободен агент.

Последните информации се дека Реал Мадрид и Мбапе ги договараат последните детали и Французинот на лето ќе се пресели на „Сантиаго Бернабеу“.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Мбапе веќе му соопштил на ПСЖ дека на лето заминува како слободен агент, а познати се и деталите од договорот.

Французинот ќе потпише шестгодишен договор со мадридскиот клуб со плата од 32 милиони евра годишно, но Реал ќе му плати на напаѓачот и бонус од 100 милиони евра затоа што доаѓа како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“: Каземиро и Варан се враќаат во Мадрид

Рафаел Варан и Каземиро не е задоволни од тоа како се одвиваат работите во Манчестер …