Дома Топ вести Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок.

Јувентус е во потрага по квалитетни засилувања на средниот ред, особено поради фактот што Алегри не е задоволен од играта на Рамзи и Рабио.

Прво име на списокот е Паредес, кој не добива голема минутажа во ПСЖ, па „светците“ се спремни да го продадат во јануари.

Аргентинецот има големо искуство во Серија А и се очекува „бјанконерите“ наскоро да започнат преговори за негов трансфер во Торино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Рудигер заминува од Челзи и станува најплатен дефанзивец во светот

Антонио Рудиер најверојатно ќе го напушти Челзи на крајот на сезоната, а наскоро и официја…