Дома Трансфер зона Позната најголемата трансфер желба на Барселона

Позната најголемата трансфер желба на Барселона

Барселона нема пари за зимски трансфери, но веќе размислува за летната селекција на тимот.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Каталонците стапиле во контакт со Валенсија за да го потврдат интересот кон левиот бек Хосе Гаја.

Барселона бара наследник на Жорди Алба, кој полека влегува во залезот на кариерата. Валенсија пак е спремна да го продаде Гаја за 15 милиони евра.

Каталонците се надеваат да го продадат Жуниор Фирпо, за кого интерес покажува Милан и така да го финансираат трансферот на Хосе Гаја.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал Мадрид спрема понуда за Салах

Мохамед Салах во последно време констатно се поврзува со заминување од Ливерпул. Египќанец…