Дома Фудбал Лига на шампиони Погреши ли ВАР со голот на Бензема?

Погреши ли ВАР со голот на Бензема?

На полувремето во Париз помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид нема голови, најинтересниот момент се случи во самата завршница.

Бензема по една мешаница ја погоди мрежата, но неговиот гол беше поништен поради офсајд позиција. Реагираше ВАР се проверуваше голот, сепак одлуката не се промени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бразилски новинар го критикуваше Жесус: Португеса е поголем клуб од Арсенал!

Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус пред неколку дена официјално беше претставен како ново з…