Дома Фудбал Останато Погба останал во Торино, но не за да разговара за потенцијално враќање во Јуве

Погба останал во Торино, но не за да разговара за потенцијално враќање во Јуве

0

Синоќа беше посебна вечер за Пол Погба, се врати на местото на старите успеси во дресот на Јувентус со кого освои се што можеше да се освои во Италија.

Навивачите топло го поздравија, а она што го направи не беше сосема вообичаено. Имено, фудбалерите на Манчестер Јунајтед веднаш по натпреварот заминаа за Англија за да се подготват за нови предизвици, но едно место остана празно.

Погодете, станува збор за Погба кој останал во Торино, но не за да разговара за потенцијално враќање или поради шопинг, туку поради допинг контрола. Екипата си замина без него, па Французинот мораше да се врати со ноќен лет.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нејмар конечно се огласи за „конфликтот“ со Кавани

Двете ѕвезди на Пари Сент Жермен, Едисон Кавани и Нејмар имаа непријатен „дуел“ за време н…