Дома Трансфер зона Погба е цело време повреден, а сега сака да си замине од Јувентус?!

Погба е цело време повреден, а сега сака да си замине од Јувентус?!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Јувентус минува низ турбулентен период поради финансиските малверзации за кои доби казна од 15 бодови, а би можел да биде исфрлен и од европските натпреварувања во следните три години.

Дел од фудбалерите имаат намера да го напуштат клубот, а еден од нив е францускиот фудбалер Пол Погба, кој не одигра ниту минута по доаѓањето во Торино.

Погба е повреден, но во моментов ги разгледува опциите за неговата иднина, а заедно со него би можеле да си заминат и Војчех Шчесни и Вестон Мекени.

Јувентус се жали поради одлуката на Фудбалскиот сојуз на Италија, но мала е веројатноста дека ќе се спаси од одземањето на бодови, поради кои испадна од трката за топ-4 во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гундоган се сели во Серија А

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган …