Дома Фудбал Останато Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Славниот Пол Погба ја шокираше јавноста со своето излагање пред ТВ камерите.

Францускиот голгетер доби суспензија од четири години поради допинг и тоа веројатно за него значи крај на кариерата бидејќи имаше и проблеми со повредите.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Ваквата ситуација многу го погодила Французинот кој тврди дека не само што не постои како фудбалер, туку повеќе не се чувствува ни дека постои како човек.

„Готов, сум, јас сум мртов…Пол Погба не постои“, изјави екс-фудбалерот на Јувентус и Манчестер Јунајтед.

Кариерата Погба ја започна во 2009 година во францускиот Ле Авр, потоа дојде во Манчестер Јунајтед каде што Јувентус го забележа и го доведе бесплатно. По најдобрите денови во Јувентус, Погба се врати во Манчестер Јунајтед, но никогаш не успеа да ја врати старата форма. Јувентус и уште еднаш го доведе од Јувентус, меѓутоа ниту во Торино повеќе не играше фудбал како некогаш.

Во Јувентус освои четири титули во низа во Серија А во првиот мандат, а со Јунајтед триумфираше во Лигата на Европа и Лига Купот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…