Дома Фудбал Италија Пиоли: Не е пенал затоа што Калабрија не можеше да ја види топката

Пиоли: Не е пенал затоа што Калабрија не можеше да ја види топката

Фудбалерите на Милан и Јувентус вчера ремизираа на „Сан Сиро“ (1:1) во првиот натпревар од полуфиналето во Купот на Италија.

Реми на „старата дама“ и донесе Роналдо со пеналот од пенал во финишот од натпреварот. Во Милан се разочарани, а тоа го призна и тренерот Пиоли.

„Лут сум. Претходно имаше фаул над Ибрахимовиќ. Се сеќавам на натпреварот Каљари – Бреша на почетокот на сезоната кога ситуацијата беше идентична и судиите одлучија дека не е пенал бидејќи играчот не можел да ја види топката. И во оваа ситуација Калабрија не можеше да ја вид топката, а при скокот мораше да ја користи раката“, смета Пиоли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Невидена ситуација до сега: Бараат место во Ла Лига зошто им заминал најдобриот стрелец

Екипата на Реал Сарагоса испрати скоро неверојатно барање до Фудбалскиот сојуз на Шпанија.…