Дома Фудбал Останато Пике: Јадам по половина тегла Нутела дневно

Пике: Јадам по половина тегла Нутела дневно

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике во интервју за шпанските медиуми зборуваше за приватниот живот, што баш не е чест случај за него.

Пике зборуваше за некои работи кои ретко и ги открива на јавноста, но секако дека не можеше да помине без нешто од фудбалскиот терен. Тој на почетокот откри дека му е голем мотив кога навивачите му свират на натпреварите.

„Ме мотивира кога луѓето се против мене, кога навивачите ми свират. Верувам дека тоа не секој играч му дава посебна сила, така е барем кај мене“, изјави Пике.

Дефанзивецот на Барселона откри дека е голем гурман, но и дека слаб на благо.

„Зависен сум од Нутела…Јадам по половина тегла дневно, но успешно ги согорувам тие калории на тренинзите и натпреварите“, изјави дефанзивецот на Каталонците.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Анализа: Сити мотивиран гостува во Мадрид! Дали ова е последната шанса за Пеп и овој тим?

Реал Мадрид ќе го пречека Манчестер Сити во доста незгоден момент за тимот. Реал игра во с…