Дома Фудбал Останато Пато: Да знаев дека ќе биде така во Челзи никогаш немаше да дојдам

Пато: Да знаев дека ќе биде така во Челзи никогаш немаше да дојдам

Челзи во текот на претходните години ангажираше голем број ѕвезди, но најмногу проблеми имаше со напаѓачките затоа што клубот често правеше грешки.

Бразилскиот напаѓач Александре Пато ја освои наградата „Златно момче“ и беше голема надеж на бразилската репрезентација, а сега откри дека жали што потпишал за Челзи.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Пато се врати во Коринтијанс по одличните настапи за Милан, па потоа замина на позајмица  Сао Паоло, а потоа обезбеди позајмица во редовите на Челси каде играше шест месеци.

Бразилецот одигра само два натпревари и постигна еден гол, а тоа беше разочарување за него.

„Мислев дека Челзи ќе ме позајми на шест месеци и потоа ќе потпишеме договор на три години. Не сфатив на време дека можам да одбијам позајмица. Знаете зошто бев добар во Сао Паоло? Затоа што се грижеа за мене. Да знаев дека вака ќе биде во Лондон, немаше да потпишам за Челзи“, вели Пато.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…