Дома Фудбал Италија Пандев трет на листата играчи со најмногу настапи во Серија А од активните играчи

Пандев трет на листата играчи со најмногу настапи во Серија А од активните играчи

Македонската фудбалска икона Горан Пандев го продолжи договорот со Џенова на уште една сезона и тоа ќе биде негова 18. сезона во најсилната италијанска лига.

Во своите нозе Пандев до овој момент има одиграно 475 официјални натпревари и со тоа е трет на листата играчи со најмногу настапи во најсилното италијанско првенство кои се уште се активни.

На врвот е Хандановиќ со 517, потоа следи ветеранот Кваљарела со 502, па Пандев со 475.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

После две години Тоти присуствуваше на „Олимпико“

Легендата на Рома, Франческо Тоти после две години присуствуваше на натпревар на Рома. Тот…