Дома Фудбал Останато Падна рекордот: Го имаме новиот најбрз фудбалер во светот!

Падна рекордот: Го имаме новиот најбрз фудбалер во светот!

Килијан Мбапе во 2017 година постави рекорд од 36 km/h, Герет Бејл своевремно трчаше 36.9 km/h, додека Лерој Сане минатата сезона достигна брзина од 35.5 km/h.

Meѓутоа овие бројки сега се надминати! Во четвртокот еден фудбалер официјално стана најбрз на светот.

Бруно Хенрик во дресот на Фламенго во еден момент трчаше со брзина од 38 km/h.

Тоа се случи во првиот четвртфинале ннатпревар од Копа Либертадорес помеѓу Фламенго и Интернационал, а брзоногиот 28 годишен напаѓач на овој натпревар постигна два гола за победа на својот тим (2:0).

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лацио го нокаутира Интер и ја предаде кандидатурата за Скудето (видео)

Тимот на Лацио продолжува со фантастичните партии и вечерва го победи директниот ривал за …