Дома Топ вести Падна договор: Првото зимско засилување за Милан доаѓа од Барселона

Падна договор: Првото зимско засилување за Милан доаѓа од Барселона

Милан лошо ја отвори сезоната, па не е тајна дека „росонерите“ ќе бидат многу активни во зимскиот преоден рок за додатно да го засилат тимот.

Италијанските медиуми пренесуваат дека „росонерите“ веќе го договориле првото засилување, а станува збор за дефанзивецот на Барселона, Жан Клер Тобидо.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


За Тобидо интерес покажуваа англиските клубови и Баер Леверкузен, но Малдини успеа да ја победи конкуренцијата.

„Преговорите се во завршна фаза. Цената на трансферот треба да изнесува помеѓу 20 и 25 милиони евра. Не е исклучено Тобидо да пристигна на позајмица со право на откуп“, тврдат избори блиски до клубот за италијанските медиуми.

Тобидо пристигна во Барселона како еден од најперспективните дефанзивци во Европа, но не успеа да се избори со конкуренцијата на „Камп Ноу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Изненадување: Алегри во Премиер лигата?!

Иако на Јувентус не му оди лошо во Серија А сезонава се погласни се шпекулациите дека Маси…