Дома Македонски спорт Мак фудбал Официјално: Ќатип Османи нов тренер на Шкупи

Официјално: Ќатип Османи нов тренер на Шкупи

Тимот на Шкупи го претстави третиот тренер во оваа сезона.

Третиот тренер на Шкупи е човекот кој неодамна доби отказ од Шкендија, Ќатип Османи. Ќе потсетиме Шкупи го отпушти Булент Акин кој помина само 14 дена на клупата.

„Фк Шкупи со задоволство објавува дека е постигнат договор со Ќатио Османи. Тој е еден од најтрофејните тренери во земјава. Со нашиот клуб ќе потпише соработка до 2021 година“, објавија од Шкупи.

Османи после катастрофалните резултати во европските квалификации и стартот на сезоната доби отказ во Шкендија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Панчев: Спас за спортот е увоз на раководни структури од странство

Во светот фудбалот речиси секаде е профитабилен спорт, а една од ретките земји во која е д…