Дома Останати Кошарка Официјално: Саша Ѓорѓевиќ го наследи Кокошков во Фенербахче

Официјално: Саша Ѓорѓевиќ го наследи Кокошков во Фенербахче


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Како и што беше најавено Фенербахче Игор Кокошков го замени со Саша Ѓорѓевиќ.

После разделбата со Виртус со кој го освои италијанското првенство после 20 години Ѓорѓевиќ се договори за соработка со турскиот гигант.

Поранешниот селектор на Србија е третиот Србин во низа на клупата на турскиот гигант.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Денвер поведе во големото НБА финале, Јокиќ рушеше рекорди

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Започна големото НБ…