Дома Фудбал Англија Официјално: Одреден датумот за преодниот рок во Премиер лигата

Официјално: Одреден датумот за преодниот рок во Премиер лигата

Управата на Премиер лигата го одреди датумот за летниот преоден рок.

На денешниот состанок е одлучено дека клубовите можат да ги завршуваат трансферите до 27 јули, па се до 5 октомври.

Причината е што летниот преоден рок е поместен секако е пандемијата со коронавирусот која направи хаос во светот на фубалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Големи критики за Пике: Тој е второкласен и просечен играч

Поранешниот дефанзивец на Реал Мадрид и интернационалец на Аргентина (освојувач на Светско…