Дома Трансфер зона Официјално: Милан донесе нов голман

Официјално: Милан донесе нов голман

После повредата на Мајк Мањан, Милан експресно реагираше и донесе нов голман.

Италијанскиот гигант денес го потврди доаѓањето на Антонио Миранте, кој потпиша договор до крајот на сезоната.

Миранте доаѓа како слободен агент и беше без клуб откако летово му заврши договорот со Рома.

Мањан денес беше опериран и ќе биде надвор од терените до јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Алегри

Тренерот на Јувентус, Макс Алегри сака да го засили средниот ред во зимскиот преоден рок. …