Дома Трансфер зона Официјално: Зомер го засили Баерн Минхен

Официјално: Зомер го засили Баерн Минхен


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Од денес и официјално 34-годишниот голман на Швајцарија, Јан Зомер е член на Баерн Минхен.

Баварците беа принудени да бараат нов голман откако Ноер на 9-ти декември се здоби со тешка повреда и ќе биде надвор од терените до крајот на сезоната.

Од почетокот Зомер беше прва опција за Баерн, но од Менхегладбах на почетокот одбиваа да го пуштат својот најдобар голман.

Договорот конечно беше постигнат кога Борусија најде замена и го доведе Јонас Омлан од Мопнпелје.

Зомер со Баерн потпиша договор до 30. Јуни 2025 гоидина. Во првиот натпревар од продолжението на Бундеслигата Баерн утре игра против Лајпциг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Сабицер е непријатна личност кога не игра, Манчестер Јунајтед доби „yбиец““

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Англискиот гигант Манчестер јунајтед во посл…