Дома Македонски спорт Официјално: Дејан Илиев има нов клуб

Официјално: Дејан Илиев има нов клуб

Неколку дена по заминувањето од Сараево, македонскиот голман Дејан Илиев е промовиран во новиот клуб.

Кариерата Илиев ја продолжува во редовите на УТА Арад кој се натпреварува во првата лига од оваа земја.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во Сараево, Илиев помина само шест месеци, а во минатото беше дел од Хелсинки, Тренчин, Серед, Јагелонија, додека во минатото долги години беше дел од младинските категории на лондонски Арсенал.

Исто така тој е и актуелен репрезентативец на Македонија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Интер и Манчестер Јунајтед спремаат трампа

Интер е заинтересиран за дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Арон Ван-Бисака, пренесуваат …