Дома Фудбал Италија Официјално: Буфон се врати во Парма!

Официјално: Буфон се врати во Парма!

Она што се најавуваше некое време сега е и официјално, Буфон е нов голма на Парма.

Парма на својот официјален профил објави дека Буфон се враќа во клубот после 26 години.

Во објавата за враќање на Буфон Парма порача. „Се врати таму каде што припаѓа. Се врати дома“. Засега нема официјални информации за договорот кој го потпиша Буфон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…