Дома Трансфер зона Официјално: Бразилецот е слободен играч, започнува трката за неговиот потпис!

Официјално: Бразилецот е слободен играч, започнува трката за неговиот потпис!

Стартува трката за неговиот потпис!

Како и што официјално беше соопштено на сајтот на украинскиот шампион, Шахтјор, повремениот репрезентативец Бернард го напушта клубот после пет години.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Поранешниот играч на Атлетико Минеиро остави длабока трага во Доњеск, запиша 157 официјални натпревари, постигна 28 погодоци, освои три титули во Украина, три трофеи во Супер купот и три трофеи во купот на Украина.

Сега ќе побара нов предизвик како слободен играч.

„Големо благодарам до навивачите на нивната поддршка, почит и пријателство. До сите испраќам една голем прегратка“, изјави Бернард по заминувањето од клубот.

Крилниот фудбалер има 25 години, па јасно е дека им уште многу да понуди на фудбалот, а нема сомневање дека од денес агентот на неговиот телефон и тоа како ќе биде активен.

Интер од поодамна покажуваше интерес за неговите услуги. Според пишувањето на италијанските медиуми го сакаат уште Милан и Лацио, тука се и клубовите од неговата татковина, Палмеирас и Сао Паоло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Како Јоро завршил во Јунајтед место во Реал – со закана!

Манчестер Јунајтед вчера го потврди трансферот на 18-годишниот дефанзивец од Лил, Лени Јор…