Дома Топ вести Официјално: Барса донесе засилување од Колумбија!

Официјално: Барса донесе засилување од Колумбија!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Колумбискиот фудбалер Јери Мина и официјално е нов фудбалер на Барселона откако потпиша преддоговор со каталонскиот гигант.

Каталонско „Спорт“ ексклузивно пренесува дека Барса откако неколку месеци ги следела неговите настапи решила да го донесе на „Камп Ноу“ и договорот е конечно постигнат.

„Потпишавме преддоговор. Готово извесно е дека Мина од следната сезона ќе биде член на Барселона“, потврди неговиот агент.

Мина има 22 година, игра на позиција централен дефанзивец и моментално настапува за брзилски Палмеирас.

Агентот потврди дека многу клубови од Европа покажале интерес за него, но Барселона била најконкретна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Братот на Меси ја нападна Барселона: Тие се неблагодарници, никој не ги знаеше пред Лео

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Братот на Лео Меси, …