Дома Фудбал Репрезентации Официјално: Ако Мбапе потпише за Реал нема да игра за Франција на ЛОИ

Официјално: Ако Мбапе потпише за Реал нема да игра за Франција на ЛОИ

Се шпекулираше дека Килијан Мбапе нема да може да игра за француската репрезентација на Олимписките игри во Париз доколку потпише за Реал Мадрид, а сега таа информација е и официјално потврдена.

Селекторот на Франција Дидие Дешамп откри дека Реал испратил писмо до француската федерација да не смета на своите играчи.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Засега само Камавинга и Чуамени нема да можат да играат за домаќините на Олимписките игри, а најверојатно и Мбапе доколку потпише за Реал, нешто што на големо се најавува.

Мбапе претходно истакна дека сака да игра, но изгледа дека Реал ќе го спречи во тоа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Дерби на денот: Дали ПСЖ го кажал последниот збор?

Денес продолжуваат натпреварите во Лигата на шампиони, а дербито се игра помеѓу Барселона …