Дома Трансфер зона Откриено кој е новиот клуб на Кавани?

Откриено кој е новиот клуб на Кавани?

cavani

Капитенот на Пенарол тврди дека Едисон Кавани веќе знае каде ќе игра следната сезона.

Искусниот Уругваец одлучи да ја промени средината откако ќе му истече договорот со ПСЖ. Се поврзуваше со Атлетико и Јунајтед, но очигледно се наоѓа пред неочекуван трансфер.

Кристијан Родригез, капитенот на Пенарол, тврди дека наскоро ќе ја дели соблекувалната со Кавани.

„Имам право да кажам – Кавани пристигнува во Пенарол.“ – порача Родригез.

Ел Матадор неодамна се поврзуваше и со Наполи каде играше од 2010. до 2013. година, но се чини дека сепак одлучил да се врати дома.

Кавани за ПСЖ освои пет лигашки титули, четири Купови на Франција, пет Лига Купови, а со Наполи Купот на Италија во 2012., додека со Уругвај една година претходно ја освои Копа Америка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …