Дома Фудбал Лига на шампиони Откриено кога продолжува Лигата на шампиони

Откриено кога продолжува Лигата на шампиони

Првенствата во фудбалска Европа полека се враќаат, а УЕФА ги одреди и термините за доигрување на Лигата на шампиони и Лига Европа.

УЕФА им даде предност на домашните првенства да се завршат до почетокот на август, а потоа ќе продолжат европските натпреварувања.

„Марка“ пренесува дека осминафиналните натпревари од Лигата на шампионите ќе се одиграат на 7 и 8 август, додека Лига Европа ќе продолжи на 9 август.

Четвртфиналните дуели во ЛШ се на програмата од 11 до 15 август, полуфиналните од 18 до 22 август, а финалето во Истанбул е на 29 август.

Сепак, одлуката се уште не е конечна, бидејќи не се знае со точност кога ќе завршат најсилните првенства во Европа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Играчот за кого Роналдо рече дека е подобар од него: Славата го уништи, кокаинот го однесе во затвор

Го споредуваа со Фиго, требаше да биде дел од новата генерација на Португалија предводена …