Дома Останати Тенис Откако цел свет го критикуваше Ѓоковиќ сега Федерер е на удар на јавноста поради неодговорно однесување (ФОТО)

Откако цел свет го критикуваше Ѓоковиќ сега Федерер е на удар на јавноста поради неодговорно однесување (ФОТО)

Неодамна голем дел од јавноста го критикуваше Новак Ѓоковиќ поради организацијата на „Адрија Тур“, а сега нешто слично му се случи на Роџер Федерер.

Федерер имаше дружба со фановите на која се сликаше и делеше автограми, но во таа прилика Швајцарецот не се придружуваше до мерките за заштита од Ковид 19.

„Она што важеше за Ѓоковиќ мораме да го повториме и за Федерер. Тој се фотографираше со навивачите без да носи маска и да држи социјална дистанца. Освен тоа и ги зимаше пенкалата на фановите за да се потпишува“, гласат критиките на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Тенискиот свет шокиран од изгледот на Раониќ 📸

Паузата предизвикана од коронавирусот и тоа како влијаеше на најдобрите светски тенисери. …