Дома Видео Откако потпиша договор од 207 милиони долари Дончиќ славеше со Северина 🎥

Откако потпиша договор од 207 милиони долари Дончиќ славеше со Северина 🎥

Лука Дончиќ потпиша историски договор со Далас вреден 207 милиони долари и така стана првиот кошаркар кој после руки договор добива продолжување на 35% од селери капот.

После потписот на договорот следуваше големо славје, а на забавата Дончиќ ја викна хрватската ѕвезда Северина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дојде да добие автограм на – микробранова печка! 🎥

Британскиот боксер Крис, Јубанк јуниор остана изненаден откако негов фан му донесе да потп…