Дома Фудбал Германија Осум години е „милионер“ денес стави потпис на нов договор и сака тука да ја заврши кариерата

Осум години е „милионер“ денес стави потпис на нов договор и сака тука да ја заврши кариерата

0
piszek

Договорот е продолжен денес и сигурно дека ќе ги израдува сите навивачите на „милионерите“.

Еден од фудбалерите кои беше член на Борусија кога овој тим играше во финалето од Лигата на шампионите против Баерн Минхен, Лукаш Пишчек денес го продолжи договорот со германскиот клуб.

Пишчек стави потпис на договор до 2020 година, а при потпишувањето порача дека има желба кариерата да ја заврши во Борусија.

Овој фудбалер кариерата ја започна во Херта, а во Борусија игра од 2010 година и до овој момент одигра 195 натпревари.


Следете го Sportski.mk и на


Оваа сезона запиша 15 натпревари во Бундес лигата. За репрезентацијата на Полска 32 годишниот Пишчек настапи на 59 натпревари и постигна три погодоци.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Meдиумите го „преселија“ кога Зидан се врати, а тој сега открива каква порака добил од францускиот тренер

Откако Зидан се врати во Реал медиумите во Мадрид ги истакнаа Герет Бејл и Дани Себаљос ка…