Дома Македонски спорт Мак фудбал Осогово стигна и до прилог на „Ал Џезаира“: Мурињо не се однесуваше професионално (ВИДЕО)

Осогово стигна и до прилог на „Ал Џезаира“: Мурињо не се однесуваше професионално (ВИДЕО)

На македонската фудбалска јавност добро и е познато дека најмодерен клуб во земјава, барем кога во прашање е промовирањето ширум светот е второлигашот Осогово.

Осогово оваа сезона игра во втората лига. Клубот од Кочани е вистински хит и не само во Македонија за него сега прилог сними познатата телевизија „Ал Џезаира“.

Од прилогот кој трае пет ипол минути можете да слушнете интересни работи за овој клуб и неговата историја, понудата до Мурињо, фан клубот во Шпанија…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Сегашниот тренер на Шкендија пред две години бил киднапиран и држен како заложник!?

Влазанија е клуб кој се натпреварува во првата албанска лига и овој клуб го следат многу к…