Дома Топ вести Од Шпанија ни пристигнува промашувањето на сезоната: Како успеа!? 🎥

Од Шпанија ни пристигнува промашувањето на сезоната: Како успеа!? 🎥

Eкипата на Рeал Сосиедад одигра само реми во полуфиналето на Купот на Шпанија против Мајорка, а најголем виновник за овој резултат е напаѓачот Умар Садик.

Напаѓачот на шпанскиот тим промаши зицер од нецели два метри. Екс-фудбалерот на белградски Партизан во 71-та минута промаши прилика од која е потешко да не реализирате.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Мендез одлично помина покрај левата страна по што ја уфрли топката пред противничкиот петерец каде што Садик беше осамен, но место во голот тој ја испрати топката над пречката.

Posts from the soccer
community on Reddit
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …