Дома Македонски спорт Од Примавера до врвот на светот: Интер не го заборави Пандев!

Од Примавера до врвот на светот: Интер не го заборави Пандев!

Горан Пандев објави крај на кариерата во интервјуто за „Газета“ , а потоа имаше и емотивно обраќање преку социјалните мрежи.

Пандев стави крај на кариерата долга 20 години и скоро сите години ги помина во Италија. Во тие 20 години Гранде остави голема трага на Апенините носејќи го дресот на Анкона, Специја, Лацио, Наполи, Интер, Џенова и Парма каде што ја одигра последната полусезона од кариерата.

Во Интер започна во младинските категории па така италијанскиот гигант не го заборави и го испрати во пензија со посебна порака.

„Од Примавера до врвот на светот. Ти благодариме за се Горан Пандев“, гласи порака на „нероаѕурите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…