Дома Останати Ракомет Одлични вести за Србија пред одлучувачкиот натпревар со Франција

Одлични вести за Србија пред одлучувачкиот натпревар со Франција

Место во главната фаза од групата Ц ќе има само за една селекција од Србија и Хрватска.

Србија со победа од два гола разлика против Франција сигурно оди во следната фаза, ако победат со еден потребни ќе им бидат најмалку 26 гола.

Селекторот Тони Џирона пред овој одлучувачки натпревар со Французите доби одлична вест. Во составот на Србија се враќа Петар Ненадиќ кој беше повреден. Покрај на пат кон Сегедин се Дејан Милосављев и Илија Абутовиќ кои беа позитивни на ковид-19.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Oфицијално: Миркуловски оди во пензија и станува тренер во Вецлар

Филип Миркуловски на 12. јуни ќе го одигра последниот натпревар во кариерата. Еден од најб…