Дома Македонски спорт Одбојкарите убедливи против БиХ за продолжување на сонот за ЕП!

Одбојкарите убедливи против БиХ за продолжување на сонот за ЕП!

По поразот од Турција Македонија денес по вторпат славеше против Босна и Херцеговина.

Овој пат бевме поубедливи од претходниот натпревар и славевме со 3:0 во сетови (25:20, 26:24, 25:13). Со мали проблеми во вториот сет нашите одбојкари ја исполнија целта и стигнаа до втора победа која ги носи чекор поблиску до настап на континенталниот собир.

Босна можеше да ни направи поблем само во тој втор сет, во третиот противникот како веќе да се откажа и ние рутински ја довршивме работата.

За два дена Македонија ја очекува нов натпревар, втор со Турција кој вчера беше подобра од нас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Томовски: Разликата не е реална, Словенија ги казни крешките

Македонија со висок пораз од Словенија (31:21) ја отвори втората фаза од Мундијалот во Еги…