Дома Македонски спорт Одбојкарите повторно не радуваат – ќе играат на второ европско по ред!

Одбојкарите повторно не радуваат – ќе играат на второ европско по ред!

Ако денес не разочараа ракометарите веднаш потоа не израдуваа одбојкарите кои ќе играат второ Европско првенство едно по друго.

Одбојкарите денес се надминаа себе си ја победија силната Турција со 3.1.

Мотивирани беа од самиот почеток, бевме во егал целито меч, а во третиот ја одлично го приведовме мечот кон крај во наша полза.

Фантастичен во нашите редови беше Александар Љафтов кој го одигра мечот на кариерата и доби 23 поени.

Второ европско, сигурно не е случајност – БРАВО МОМЦИ!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Вардар доби службени бодови од ЕХФ за натпреварите со Флензбург и ПСЖ

Какви и што беа најавите, Вардае доби бодови на маса од ЕХФ за натпреварите против Флензбу…