Дома Видео Ова не се гледа често: Кога судијата е побрз од дефанзивците (ВИДЕО)

Ова не се гледа често: Кога судијата е побрз од дефанзивците (ВИДЕО)

Еден судија да биде побрз од играчите на теренот не е баш честа појава, но некогаш и тоа се случува.

Швајцарскиот судија Федај Сан во текот на натпреварот помеѓу Тун и Хамакс (3:0) изведе неверојатен спринт за да ја следи целата акција на домаќините.

Овој 37 годишен арбитар како да вклучи „турбо“ и трчаше многу побрзо од дефанзивците на Хамакс кои како да не беа на теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …