Дома Фудбал Лига на шампиони Ова е фаворитот за освојување на Лигата на шампионите според обложувалниците

Ова е фаворитот за освојување на Лигата на шампионите според обложувалниците

Заврши групната фаза во Лигата на шампионите и сега ја очекуваме ждрепката за она најинтересното, нокаут фазата.

За прв пат во најелитното европско натпреварување во осминафиналето ќе гледаме само тимови од најсилните пет првенства, па се очекуваат атрактивни натпревари уште на самиот старт. Ждребот за осминафиналето е во понеделник во 12 часот во Нион. Во игра за трофејот останаа: ПСЖ, Баерн, Манчестер Сити, Јувентус, Ливерпул, Барселона, Лајпциг, Валенсија, Реал Мадрид, Тотенхем, Наполи, Борусија Дортмунд, Лион, Челзи, Аталанта и Атлетико.

Обложувалниците веќе го истакнаа и првиот фаворит.

Ливерпул е прв во Англија и изгледа незапирливо, а покрај тоа е и бранител на трофејот, но „црвените“ не се прв фаворит.

Кога ќе се погледнат сите обложувалници и се ќе се собере прв фаворит е Манчестетр Сити.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Халанд не може да поверува каква “ѕверка” тренира во Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Халанд имаше само пофални зборови за младиот фудбалер на о…