Дома Топ вести Ова е првата желба на Мурињо, но ќе мора да искешира 40 милиони!

Ова е првата желба на Мурињо, но ќе мора да искешира 40 милиони!

Првата трансфер желба на Мурињо во зимскиот преоден рок е десниот бек на Монако, Фабињо но за него Манчестер Јунајтед ќе мора да издвои 40 милиони евра.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Мурињо го „отпиша“ Матео Дармијан и како денес бек игра Антонио Валенсија, па затоа сака да ја засили конкуренцијата во јануари.

Првиот пик за таа позиција е Бразилецот Фабињо, но преговорите со Монако нема да бидат лесни бидејќи клубот од „кнежевството“ за неговата слобода бара 40 милиони евра.

Ова нема да биде прв пат „црвените ѓаволи“ да издвојат вака голема сума за бек, бидејќи пред неколку години платија 40 милиони за Лук Шо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Мексиканците трагичари, Аргентина и Полска во осминафинале🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …