Дома Луд Спорт Ова е за Оскар: Судијата го допре, тој падна како покосен🎥

Ова е за Оскар: Судијата го допре, тој падна како покосен🎥

Синоќа се играше големото бразилско дерби помеѓу Палмеирас и Фламенго и тоа во финалето на Копа Либертадорес.

Палмеирас славеше со 2:1 и повторно стана шампион на Јужна Америка, но една сцена денес е главна тема.

Имено, судијата Нелсон Питана го допре по грб играчот на Палмеирас, кој падна како покосен и се виткаше од болка.

Дури кога судијата му објасни дека тој го допрел по грб, овој стана и почна да трча.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Марсијал блиску до трансфер во Јувентус

Италијанскиот гигант Јувентус се обидува да го доведе напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ант…