Дома Видео Ова е еден од најдобрите форхенди во историјата на тенисот (ВИДЕО)

Ова е еден од најдобрите форхенди во историјата на тенисот (ВИДЕО)

Францускиот тенисер Беноа Пер поентираше со форхенд проектил во Ротердам.

Беноа Пер е познат како забавен и контроверзен тенисер. Сепак неговото тениско знаење не треба да се оспори. Пер се сретнат со Алијаж Бедене во првото коло и изгуби со 6:2 и 6:4, но го обележи мечот со еден фантастичен потег.

Во вториот гем тој го искористи нешто послабиот сервис на противникот за да го испрати еден од најбрзите форхенди во историјата тенисот. Топчето по неговиот удар се движеше со брзина од 182 километри на час.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Милион евра и од Ѓоковиќ во борбата против Ковид – 19!

Новак Ѓоковиќ денес го потврди својот хуман потег. Денес на видео-конференција со новинари…