Дома Фудбал Италија Ова видео покажува зошто Сари го извади Роналдо

Ова видео покажува зошто Сари го извади Роналдо

0

Јувентус вечерва го победи Милан со минимални 1:0.

Единствениот гол на натпреварот го постигна Паоло Дибала, а после натпреварот сигурно многу ќе се зборува и за изненадувачкиот потег на Маурицио Сари кој на крајот се покажа како исправен.

Сари во 54-тата минута се одлучи да го извади Кристиано Роналдо, а на негово место во игра го стави Дибала кој подоцна го реши дербито.

Навистина е чудно што Роналдо беше заменет толку рано, Португалецот веројатно и самиот не памети кога последен пат бил изваден од игра во таа фаза (без да се работи за повреда). Сепак кога ќе се погледне ова видео станува јасно зошто Сари се одлучил на таков потег.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Елмас пред Австрија доби лоши вести: Наполи ќе го казни!

Непосредно пред вечерашниот натпревар против Австрија Наполи соопшти дека Елиф Елмас ќе би…