Дома Фудбал Англија Објавени и видеа: Пакета тешко ќе докаже дека е невин во обвинувањата за обложување

Објавени и видеа: Пакета тешко ќе докаже дека е невин во обвинувањата за обложување

Лукас Пакета тешко ќе докаже дека е невин во обвинувањата за обложување.

Претходно беше објавено дека на Островот биле забележани сомнителни уплати на тоа дека Бразилецот ќе заработи жолти картони.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Англичаните пренесуваат дека Пакета го чека тешка суспензија, можеби и забрана да не смее повеќе да игра во Премиер лигата до крајот на акриерата.

Пакета има рок до 3. јуни да ја изнесе својата одбрана.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…