Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Обложувалниците се изјаснија: Еве кој е фаворит за титула на ЕУРО 2020!

Обложувалниците се изјаснија: Еве кој е фаворит за титула на ЕУРО 2020!

Веќе се извлечни групите за Европското првенство кое ќе се одигра во летото кое следи.

Се уште има репрезентации кои бркаат пласман меѓу тие селекции е и нашата репрезентација. Ние се надеваме дека преку Лигата на нации за прв пат ќе обезбедиме место на завршницата на едно големо натпреварување.

По вчерашната ждрепка обложувалниците уште сега ги објавија и коефициентите. Во овој момент прв фаворит за освојување на европскиот трон е Англија.

Според најдобрата обложувалница Bet365, за Англија е понуден коефициент 5.00 дека тие ќе бидат европските шампиони, а на второ место е селекцијата на Белгија со квота 6.00, додека третото место е резервирано за Франција со квота 7,50.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…