Дома Фудбал Германија Обамејанг подготвува големо изненадување за сите фанови

Обамејанг подготвува големо изненадување за сите фанови

0

Додека се уште се полемизира и шпекулира каде би можел да ја продолжи кариерата, Пјер Емерик Обамејанг се огласи на сосем поинаква тема.

Се работи за неговото голгетерско салдо во Борусија.

Габонецот изјави дека смислува начн на кој ќе го прослави својот 100ти погодок во дресот на „Милионерите“ во Бундеслигата.

„Имам нешто на памет за прославата на 100. погодок, но нека остане тоа изненадување“, истакна итроногиот напаѓач на Борусија Сортмунд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Германија

Проверете

На интернет се појави првата фотографија на Санчез во новиот дрес

Алексис Санчез е нов фудбалер на Манчестер Јунајтед, а се очекува тоа клубот да го потврди…